Tahtalı Dağı

Türkiye sahip olduğu turizm potansiyeline bir yenisini ekleyerek turizmini daha da zenginleştirenbir Imans kavuştu: Dünyanın en uzun ikinci, Avrupa`nın en uzun Teleferiği,Akdeniz’i ve 2’365 Metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı’ nın zirvesinibirleştiriyor. Zirvesi karla kaplı bu heybetli dağ hızla büyüyen ve turizmingözdesi olan Kemer, Antalya bölgesinde yer almaktadır. Antalya`ya iş veyaturizm amaçlı gelen herkesin mutlaka görmesi gereken  teknoloji vemühendislik harikası Tahtalı Teleferik günlük ziyaretler icin ideal veunutulmaz bir seçim olacaktır.Kar, Tahtalı’ nın zirvesini adeta bir şapka gibiAralık ayından başlayarak, Nisan'in sonuna kadar kaplamakta ve muhteşem birgörünüm yaratmaktadır. Bölge iklim olarak yıl boyu ılıman ve sıcak havası,kristal berraklığında mavi denizi,etrafını çevreleyen antik kentleri ve aynızamanda 2000 müzerinde ideal dağ havası ile neredeyse tüm yıl boyu turizme elverişlikonumdadır. Dünyanın en güzel Milliparklarından birinde yer alan,güven ve emniyetin  herşeyin üzerindeolduğu,  Tahtalı Teleferik ile vahşi orman ve benzersiz sedir ağaçlarinin,yer yer bulutların üzerinde, yalçın yamaçları, vadileri ve vahşi hayvanları izleyerek zirveye yapılacak ziyaret ,misafirlerine unutulmaz anlar yaşatmaktadır.Teleferiği elektrik enerjisini kendisi Jeneratörlerle üretmesi sayesinde yıl boyu, işletmenin güveniçinde çalışmasına imkan  vermektedir.

 

Antalya`dan

Kaş istikametine giderken 50´nci kilometrede, Çamyuva yı geçince, Teleferik tabelasından sağa dönülür. Biniş istasyonuna orman içindeki modern  asfalt yol ile ulaşılır. Burada resepziyon ve kafeterya bulunmaktadir. Teleferik ile zirveyeulaşıldığında, 200 er kişilik  kapalı ve  açık  restoranları, düğün, toplantı, tanıtım vb. her türlü aktivite için uygun cok amaçli salonu, kafeteryası, güneşlenme ve  dürbün donanımlı seyir  terasları, muhtesem zirve panaroması ile, istenildiği kadar  vakit gecirdikden sonra, teleferik ile büyülü yolculuğun ikinci kısmı ıcın bınıs ıstasyonuna hareketedilir. Tahtalı Dağı`nın zirvesinden Beycik Köyüne dört saat, Çukuryayla`ya  altı saatlik, muhteşem, uzun yürüyüş dağ yollarımevcuttur. Bu parkurlar, uzun yürüyüş ve dağ bisikleti sporu yapanlar içinbenzersiz imkanlar sunmaktadır.

 

Sefer Saatleri

01 Nisan -31 ekim,yazsezonunda 09:00-19:00 arasında tam ve bucuk saatlerde  her yarim saattebir,1 Kasim-31 Mart, kiş sezonunda 10:00-17:00 arasında her saat basi inis vecikis mümkündur. Yazın19:00,kısın17:00 zirveden iniş saatleridir.